Każdy najprawdopodobniej słyszał choć raz słowo cellulit. Inne nazwy to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym właściwie jest i jak się przejawia cellulit? Jest to występowanie tkanki tłuszczowej w niewłaściwym rejonie, jak również w niewłaściwej formie. W konsekwencji, skóra w miejscu pojawiania się cellulitu jest bardzo pofałdowana. Cellulit stanowi problem natury estetycznej dla większości kobiet. Wedle wybranych szacunków, aż do 90 procent z nich musi mieć problem ze skórką pomarańczową.

Komu grozi pojawienie się cellulitu?
Wśród społeczeństwa funkcjonuje przekonanie, że występowanie cellulitu grozi zdecydowanie najczęściej kobietom otyłym. Jest to zdecydowanie nieprawda, dlatego, że może się on pojawić zarówno u tych osób z otyłością, jak i u tych całkiem szczupłych. Mimo, że lipodystrofia nieczęsto występuje w okresie dojrzewania, to jednak z tego powodu cierpią zarówno młodsze jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Podstawą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Co jest najważniejsze? Zapewne nikogo nie zaskoczy, że przede wszystkim są to odpowiednia dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te obydwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeżeli chcielibyśmy zachować skórę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o sposób odżywiania, to najważniejszym jej elementem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Poza tym, poza dietą i ćwiczeniami, powinno się również prawidłowo dbać o swoją skórę. Konsekwentne nawilżanie i natłuszczanie ciała sprawi, że prawdopodobnie uda się uniknąć powstania cellulitu, albo pozbyć się go, jeżeli już zdążył się ujawnić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.
Nie raz może być tak, że pomimo stosowania dopasowanej diety, systematycznych treningów jak również nawilżania i natłuszczania skóry, nadal nie wiesz w jaki sposób możesz pozbyć się cellulitu. Jeśli nic nie pomaga, trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane sposoby.
Istnieje co najmniej parę różnych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki albo też przez lekarzy. Jednym z nich jest endermologia. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie skóry, a także pozbycie się obrzęku podskórnego.
Aby zlikwidować cellulit stosuje się również ultradźwięki. Procedury w których się je wykorzystuje opierają się na zniszczeniu cząsteczek tłuszczowych.
Kolejny zabieg to mezoterapia. Procedura ta opiera się na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry specjalnych preparatów. Warto zauważyć, że tę procedurę stosuje się jedynie w połączeniu z innymi sposobami walki z cellulitem.
Poza tym, laser jest często wykorzystywany do wpływania na poprawę kondycji skóry. Dzięki procedurom laserowym skóra staje się widocznie bardziej sprężysta i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zredukować cellulit, jednak dobrze jest nie zapominać o ich ograniczeniach. Ich główną wadą jest stosunkowo wygórowana cena.