Cellulit to bolączka milionów kobiet. Nie jest on groźny dla zdrowia, jednak stanowi dla wielu kobiet powód do zmartwienia ze względu na nieestetyczny ładny wygląd.

Przyczyny pojawienia się cellulitu
Jednym z częstych powodów pojawienia się cellulitu, który nazywany jest także skórką pomarańczową, jest znikoma aktywność fizyczna. Wiele kobiet, bo to ich przede wszystkim dotyczy cellulit, spędza długie dnie siedząc. Jest to łatwa droga do formowania się się skórki pomarańczowej. Najczęściej pojawia się wówczas cellulit na udach oraz biodrach, lecz także na ramionach, a czasami na pośladkach. Dlatego też, aby uniknąć pojawienia się skórki pomarańczowej powinno się systematycznie ruszać. W przypadku wykonywania pracy, która wymaga od nas, aby przez wiele godzin siedzieć przed komputerem, powinno się wygospodarować jakiś czas, po to, żeby po pracy pobiegać, lub też popływać.
Przyczyn występowania się cellulitu jest bardzo wiele. Z tego względu, cellulit jest tak częstym zjawiskiem. Okazuje się, że cellulit może powodować nadwaga. Po pierwsze z tego względu, że u osób z otyłością obecnych jest więcej komórek tłuszczowych, a po drugie, hamuje ona znacznie krążenie krwi. Nie oznacza to jednak, że u osób bez nadwagi cellulit się nie pojawia.
Co więcej, dla cellulitu kluczowe jest także jaką dietę stosujemy. Bardzo ważne jest, żeby była ona bogata w błonnik. Pokarmy jakie powinno się spożywać walcząc z cellulitem, to przede wszystkim takie, w których jest niedużo węglowodanów oraz tłuszczy. Poza tym, jeżeli chcielibyśmy uniknąć formowania się się skórki pomarańczowej, warto zredukować palenie papierosów.
Przyczyną wystąpienia się cellulitu może być jednocześnie nieprawidłowe krążenie. Może być ono spowodowane na przykład przez zaznaczoną już wcześniej nadwagę, natomiast nie tylko przez nią. Co ciekawe, nieprawidłowe krążenie w dolnej partii ciała powodowane jest również przez płaskostopie. Stąd też wiadomo, że występuje zależność pomiędzy płaskostopiem a cellulitem. Płaskostopie występuje zazwyczaj już u kilkulatków, i to wówczas dobrze byłoby je zwalczać, aby uniknąć problemów z cellulitem w dorosłym życiu.
Dodatkowo, cellulit na udach, ramionach, czy jakiejkolwiek innej części ciała, może być rezultatem zaburzeń związanych z hormonami. Najprawdopodobniej pojawia się on, kiedy dochodzi w organizmie do dużych zmian poziomu estrogenów. Dlatego też, tak powszechnie skórka pomarańczowa pojawia się u kobiet czy to w okresie menopauzy, czy też zaraz po ciąży. Jest to konsekwencją wahań hormonalnych jakie mają miejsce w tych dwóch sytuacjach. W takim wypadku, kiedy żadne domowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dobrze jest zwrócić się o wskazówkę do lekarza, ponieważ źródłem cellulitu jest wówczas prawdopodobnie niewłaściwie działający układ hormonalny.