Skuś się dzisiejszym trendem w modzie na bycie fit – zacznij dbać o swoje zdrowie, wygląd, uroczy kształt ciała a także wagę. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie ma sensu odkładać dobrych zwyczajów na kiedy indziej i czekać, aż będzie za późno. Brak dbałości o swój organizm może doprowadzić do nieładnego nadmiaru wagi, niedobrego czucia się a także do niebanalnych problemów powiązanych ze zdrowiem. Z tego powodu także powinniśmy dbać o siebie każdego dnia – w końcu zdrowie jest najistotniejsze.
Nie masz pojęcia od czego zacząć? W preludium upewnij się, jaki jest Twój cel. Chcesz zmniejszyć masę, poprawić swoją kondycję, wyrzeźbić ciało czy może po prostu żyć trochę zdrowiej?
Bezwzględnie też sprawdź, czy Twoja aktualna masa ciała mieści się w w należnej normie. W tym celu oblicz BMI – w internecie można znaleźć wiele różnych kalkulatorów. Wskaźnik BMI pomoże ci określić czy masz niedowagę, nadwagę, cierpisz na otyłość – czy może Twoja waga mieści się w granicach normy. Ten wskaźnik nie jest bardzo precyzyjny, jednak pomaga wyznaczyć sobie dalszy kierunek.
Gdy już zdefiniujesz swój cel, rozpocznij stopniowo wprowadzać zmiany we własny codzienny harmonogram. Włącz aktywność fizyczną – jeśli przedtem nie miałaś za dużo wspólnego ze sportem, rób to stopniowo. Zmień nieco także swój Tryb w jaki się odżywiasz – 3 większe posiłki zamień na 5 mniejszych.