Plaża, słońce, ciepły wiatr muskający nasze ciało. Ciepły piasek i świeża bryza morska. To wspaniała perspektywa zwłaszcza w trakcie trwania zimy. Lato kojarzy się z przyjemną gratyfikacją, błogim wypoczynkiem. Przywdziać seksowną bikini oraz przyciągnąć wzrok rzeszy atrakcyjnych mężczyzn, marzenie każdej kobiety.
Niestety, nie ma nic za darmo. Atrakcyjna figura, smukłe ciało to godziny solidnej pracy. Jesteśmy leniwi oraz pragniemy zawsze iść na skróty. Poszukujemy wyjścia awaryjnego oraz zastanawiamy się, jakimi metodami można szybko schudnąć bez zbędnego wysiłku.
Alternatywą dla opornych wczasowiczów może być dieta kopenhaska. Jest ratunkiem na ten uniwersalny problem, w jaki sposób można szybko schudnąć i nie popaść w chorobę. W trakcie jej trwania możemy zjadać niezbyt duże ilości warzyw i pojedynczy owoc każdego dnia. Korzystny wpływ na proces odchudzania ma również pozbawione tłuszczu, gotowane mięso.
Regułą w żadnym wypadku nie do podważenia jest zakaz podjadania pomiędzy posiłkami. Pory zjadania poszczególnych posiłków są precyzyjnie określone. Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść najpóźniej do ósmej, obiad do 14:00, a kolację do osiemnastej. Nasz aktualny tryb życia, skutecznie nam to utrudnia.
Następną podstawową zasadą jest regularne nawadnianie organizmu. Jest to niezwykle istotne, gdyż wraz z tkanką tłuszczową nasz organizm traci wiele witamin oraz minerałów odżywczych. Napojami, które możemy pić bez większych ograniczeń, jest niegazowana woda mineralna, niesłodzona herbata lub nieco rzadziej kawa. Rozwaga oraz stała kontrola lekarska podczas diety to najlepsza odpowiedź na pytanie, jakimi metodami można szybko pozbyć się nadwagi i nie uświadczyć na swoim ciele efektu jojo.