Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, zgrabna figura, ale także profilaktyka! Warto zatroszczyć się o swoje ciało i uniknąć wielu schorzeń cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero rozpoczynają zdrowe życie słowa zdrowa dieta i odchudzanie kojarzą się niedobrze. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni nadal może się dużo wydarzyć- co więcej zapewniamy, że będzie naprawdę pysznie.

Pierwszy krok
Rewolucję żywieniową warto przeprowadzać etapami. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych alternatyw naszych ulubionych potraw. Gdy dajemy sobie czas na zmianę, wkrótce staje się ona naszym nawykiem. Możemy zacząć od redukcji spożywania cukru, czy smażonych pokarmów. Z każdym następnym tygodniem możemy pójść krok naprzód- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma znaczne szanse powodzenia. Znacznie większe niż ta dokonana za sprawą jednorazowego porywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i wysiłek fizyczny
Powiązanie właściwego odżywiania i wysiłku fizycznego to sposób na kondycję i samopoczucie. Eksperci polecają każdego dnia 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być przechadzki, jogging, pływalnia, ćwiczenia siłowe, joga- ważne, by się ruszać! Najgorsze co możemy dla siebie poczynić to niewłaściwie się odżywiać i nie mieć w ogóle ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najprostsze czynności będą sprawiały nam problem, a przecież wszyscy chcemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już dziś możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i aktywność fizyczna. To tak naprawdę bardzo mało i każdy z nas jest w stanie wcielić takie modyfikacje w życie. Jedyne czego potrzebujemy to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co zaplanowaliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to podziękuje – i to szybciej niż myślimy!