Gdy chcemy zrzucić parę kilogramów, wcale nie trzeba przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę przerobimy swoją kuchnię. mamy możliwość sami kreować dietetyczne przepisy kulinarne i korzystać z nich potem regularnie. A jak powinny prezentować się takie przepisy?
Oczywiście musimy tutaj trzymać się ustalonych zasad. Po pierwsze, nasze dania muszą bezwzględnie być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie może w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bez dwóch zdań musimy trzymać się pewnych zasad. Zminimalizujmy więc spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są po prostu zdrowsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze dania. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt sycące. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież stosunkowo niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy produkt, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Potem zsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie policzyć, ile kalorii zjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno usprawni nam odchudzanie.
Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy bez pomocy innych osób wymyślać nowoczesne przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie da nam mnóstwo przyjemności i da nam wiele satysfakcji.