Zestresowanie, bóle mięśni i głowy – te przypadłości dotyczą właściwie każdego z nas. Trzeba to przyznać, że cierpimy na chroniczny brak wolnego czasu, nie mamy szans na wypoczynek. W jaki sposób sobie pomóc? Warto raz na jakiś czas zafundować sobie chwilę relaksu w sprawdzonym gabinecie masażu.

Uspokoi nerwy, rozluźni mięśnie…
Dobrze wykonany masaż kojący korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także umysł. Redukuje poziom zestresowania, normuje prawidłowe krążenie krwi, rozluźnia bardzo mocno napięte mięśnie. Wspiera również naszą przemianę materii. Po właściwie wykonanym masażu relaksacyjnym czujemy się całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak właściwie przygotować się do masażu?
Jakiś czas przed zabiegiem odpuśćmy sobie jedzenie zbyt obfitych posiłków. Pijmy za to sporo wody, możemy też zastosować delikatne herbatki ziołowe. Za ich sprawą organizm szybciej usunie pewną część toksyn.

Przed tym jak udamy się do gabinetu poinformujmy obsługę o:
– chorobach skóry,
– ranach,
– alergiach,(Jest to szczególnie ważna wiadomość, ponieważ w trakcie masażu relaksacyjnego używa się różne kosmetyki. Któreś z nich mogą być silnymi alergenami.)
– ciąży.

Dzięki tym informacjom osoba, która wykonuje zabieg będzie mogła zastosować odpowiednią technikę masażu. Z tego rodzaju zabiegów mogą korzystać osoby w różnym wieku, także kobiety ciężarne, jednak, gdy mamy jakieś wątpliwości warto udać się po poradę specjalisty.

Stan relaksu
właściwie zrobiony masaż relaksacyjny spowoduje zupełne rozluźnienie mięśni, Przez to po takim zabiegu bardzo trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po odbyciu wizyty w gabinecie masażu raczej nie jest wskazane planować intensywnych ćwiczeń fizycznych albo też innych aktywności, które powodują w nas uczucie stresu.

19 lutego 2018 admin Arpat ,