Na każdego, czasami przychodzi ten moment kiedy stajemy przed lustrem, z obrzydzeniem stwierdzając, że prawdopodobnie nie uda nam się już wcisnąć w zeszłoroczne jeansy.Najczęściej czas ten dopada wszystkich przed wakacjami, kiedy ciało nie wygląda tak jak założyliśmy sobie rok wcześniej. Każdy chciałby w końcu z duma odsłonić nogi czy brzuch i ruszyć na plażę.

Zamiast tego kolejny rok okazuje się porażką, plan nie zadziałał i mamy ochotę wyrzucić wagę przez okno. Czy tak naprawdę musi być? Zdecydowanie nie. Istnieje jednak kilka pułapek sprawiających, że odchudzanie ciągle nie działa przynosząc jedynie frustrację. Najważniejszym z nich jest kurczowe trzymanie się opinii na swój temat, jako osoby otyłej. Wielu wojowników diet i siłowni, niezmiennie borykających się z problemem powracających kilogramów nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest tutaj odpowiednie nastawienie.

Ciągle dręcząc się i wypominając momenty kiedy mimo zjedliśmy tę czekoladę, nie pomogą w uzyskaniu wymarzonego ciała.
Proces zmiany wagi i wyglądu ciała jest pracą i trzeba to na wstępie zaakceptować. Jeżeli już to zdanie, wydaje się komuś przerażające – szanse na powodzenie całego procesu są bardzo znikome. Podstawą jest bowiem odpowiednie zrozumienie natury odchudzania. Aby zmienić wygląd swojego ciała trzeba je dobrze nakarmić, napoić i odpowiednio zmęczyć przynajmniej kilka razy w tygodniu. Jeżeli zamiast tego wolimy głodzić się przez tydzień a następnie wrócić do starych nawyków, kilogramy wracają razem z nami. Jest to proste jak dodawanie a wiele osób wciąż podąża tym błędnym torem. Wbrew powszechnej opinii, pozbywanie się zbędnych kilogramów powinno być zdrowe i może być takie jeśli jest przeprowadzone rozsądnie.

Na pewno odchudzając się nie należy zbyt mocno ucinać kalorii ponieważ jest to prosta droga do tak zwanego efektu jojo. Aby zachować zdrowie, powinno się dopasować spożycie wszystkich potrzebnych makro i mikro elementów do ilości wysiłku fizycznego. Dzięki zachowaniu balansu, kilogramy, które spadną będą tymi zbędnymi, które naprawdę nie były nam potrzebne i nie będą wracać. Zabierając się za zmianę swojego ciała powinno się raczej nazwać to sposobem życia niż dietą. Dobrze jest też w tym procesie zadbać aby nasza wątroba była zdrowa i oczyszczona. Bardzo często toksyny zebrane w wątrobie są powodem problemów ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. W tym procesie bardzo ważne jest picie dużych ilości wody oraz ziół. Odpowiednie ich mieszanki oczyszczą wątrobę co wpłynie jednocześnie na lepsze samopoczucie, wygląd i wagę. Ciało zdrowe i oczyszczone samo chętniej pozbywa się zbędnego tłuszczu i czasami może być to proces bardzo szybki i nie wymagający wiele wysiłku.

Podsumowując, aby odchudzanie zadziałało trzeba być dla siebie wsparciem i cieszyć się procesem. Każdy dzień, kiedy udało się przestrzegać diety i ruszać powinien być małym świętem w ten sposób zdrowy styl życia stanie się nawykiem a efekty same przyjdą. Aby sobie w tym pomóc zdrowa dieta i dużo wody będą bardzo pomocne.

19 czerwca 2019 admin Arpat , ,