Pomimo tego, że wiele osób nie przywiązuje w żaden sposób uwagi do swojej wagi, to waga ciała jest niezwykle ważna. To właśnie ona w pośrednio jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i kondycji ciała. Co zrobić, aby utrzymać prawidłową wagę? Co uczynić w sytuacji, gdy jest ona zbyt duża?
Wiele ludzi zadaje sobie z tego powodu pytanie: jak stracić na wadze i co zrobić, aby zachować właściwą masę ciała. W wielu przypadkach winę za zbyt dużą masę ciała i brak kondycji zrzuca się na uwarunkowania genetyczne i nie podejmuje najmniejszych działań, aby osiągnąć wagę, która nie tylko spowoduje dobre wymodelowanie sylwetki, ale również zagwarantuje nam dłuższe zdrowie.

Od czego zależna jest masa ciała?
Wbrew pozorom waga naszego ciała jest zależna tylko od nas! Internet pełen jest przykładów kobiet, które mając dużo ponad 100 kilogramów w kilka miesięcy potrafiły zrzucić zbędne kilogramy i osiągnąć idealny współczynnik masy do wzrostu (współczynnik BMI).

W jaki sposób jednak schudnąć?
Fundamentem zrzucenia nadprogramowych kilogramów jest odpowiednia, zbilansowana dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Wszystkie poradniki, które mówią, że samą dietą, albo samą aktywnością fizyczną można zrzucić zbędne kilogramy, są tylko poradnikami z nazwy. Nasze ciało potrzebuje zarówno właściwych ćwiczeń, które pozwolą na spalenie posiadanej już tkanki tłuszczowej, a równocześnie wytrenowanie mięśni i wymodelowanie całej sylwetki, jak również dostarczania mu tylko potrzebnych substancji w diecie – kluczowa jest tutaj rezygnacja z wielu produktów, na przykład słodkich przekąsek, białego pieczywa, czy mąki pszennej, czy także innych produktów zawierających cukier (napoje słodzone).

Czy warto?
Podsumowując, jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy to potrzebne jest spore samozaparcie! Warto zasięgnąć porady eksperta w dziedzinie dietetyki, który dokładnie pod nasz metabolizm dopasuje dietę, a tym samym rezultaty będą najszybciej widoczne! A o to przecież chodzi!