Nieestetyczne fałdy na skórze, zwane cellulitem, spędzają sen z powiek wielu kobietom. Co zrobić, aby skutecznie i błyskawicznie zwalczyć cellulit? Odpowiedź wcale nie jest zbyt optymistyczna, dlatego, że błyskawiczna metoda nieszczęśliwie nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długotrwała i wyczerpująca. Powinno się natomiast nie zapominać, że skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie powstaje znikąd. Rozwija się ona niezbyt szybko, przez długi czas. Istotne, aby nie lekceważyć skórki pomarańczowej i jak najszybciej podjąć działania, mające jako cel jego całkowite pozbycie się. Czym bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i szybciej udaje się zlikwidować skórkę pomarańczową.

Sposoby na cellulit
Sposobów walki ze skórką pomarańczową jest mnóstwo. Różnią się one jednak pod wieloma różnymi względami. Absolutnie najłatwiej jest podzielić je na trzy grupy. Pierwsza grupa to są ćwiczenia na cellulit, druga to procedury kosmetyczne lub lekarskie, a trzecia to metody maturalne.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeśli chodzi o to, co można wykonać samemu w domu, to wachlarz zabiegów jest bardzo duży. Przede wszystkim, trzeba wykonywać różnego rodzaju zabiegi masujące. Powinno się wykorzystywać w nim produkty, które zwiększają krążenie krwi. Jest wśród nich między innymi sól morska, a także kawa. Ponadto, skuteczne okazują się masaże miejsc, gdzie pojawia się skórka pomarańczowa. Stosuje się w nich również specjalne przyrządy lub rękawice. Powierzchnia przedmiotu, którym wykonuje się masaż powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeżeli chodzi o inne naturalne sposoby na redukowanie skórki pomarańczowej, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego regularne spożywanie przynosi znakomite efekty.

Ćwiczenia na cellulit
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to ich wybór zależy głównie od tego, w którym dokładnie rejonie ciała wystąpił cellulit. Nieco inne ćwiczenia przeprowadza się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zdecydowanie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast przydatny w przypadku, gdy cellulit pojawia się na przykład na ramionach. Przykładowo, w przypadku pojawienia się skórki pomarańczowej na pośladkach, doskonałe mogą być dobrze znane wszystkim przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w dłoniach hantle o stosunkowo niskiej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na cellulit. Ich cena jest bowiem niemała, a poza tym mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Zabiegi tego rodzaju są jednak zwykle niezwykle skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy zabieg usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zredukować, jednak niebagatelne znaczenie ma wytrwałość w tej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.