W chwili gdy postanawiasz zrewolucjonizować swój dotychczasowy tryb życia na bardziej zdrowy, z całą pewnością chciałabyś wiedzieć w jaki sposób da się poznać obecny stan Twojego organizmu. Jeśli na przykład nigdy nie należałaś do grona nazbyt smukłych ludzi a wręcz przeciwnie, zdarzyło Ci się borykać ze zbędnymi kilogramami, warto żebyś określiła swój wskaźnik masy ciała.
Czym jest BMI? Body Mass Index, czyli inaczej wskaźnik masy ciała to bardzo intuicyjne narzędzie, które w niewiarygodnie szybki sposób pozwoli Ci określić, w którym miejscu znajdujesz się na kontinuum rozciągającym się pomiędzy skalami niedowaga – nadwaga 3 stopnia.
Jak można obliczyć BMI? Możesz obliczyć je na własną rękę lub przy pomocy kalkulatorów wskaźnika masy ciała dostępnych online. Wystarczy, iż znasz informacje na temat swojej wagi określonej w kilogramach oraz wzrostu określonego w metrach. Jedyne, co trzeba zwykonać, to dzielenie wagi ciała (w kilogramach) przez wzrost ( wyrażony w metrach) podniesiony do kwadratu, a rezultat, który wyjdzie to właśnie wskaźnik masy ciała który informuje o tym, czy masa Twojego organizmy jest właściwa w stosunku do Twojego wzrostu. Jest to bardzo funkcjonalne narzędzie, które znacznie ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów.
Musisz jednak pamiętać o tym, iż wynik określony przez algorytm wirtualny nie zastąpi sprawdzonej informacji o jakości Twojego ciała, gdyż pomiar BMI nie bierze pod uwagę wielu pobocznych czynników, jakie mogą na niego w rozmaity sposób wpływać. Klasyfikacja następuje tutaj wyłącznie na podstawie obliczenia stosunku wagi ciała do wzrostu, która to informacja, choć przydatna, bardzo często bywa nie do końca niewystarczająca.