Cellulit jest przypadłością, która jest kłopotliwa przede wszystkim ze względów estetycznych. Wprawdzie nieraz może towarzyszyć mu ból, aczkolwiek zdarza się to rzadko i zwykle jest on delikatny. Mimo wszystko, każda kobieta chciałaby usunąć cellulit.

Jak pozbyć się cellulitu?
Warto zaznaczyć, że cellulit to problem, który rozwija się przez wiele lat. Dlatego też, nie jest możliwe, by go zlikwidować natychmiast. Istnieją co prawda specjalistyczne zabiegi, redukujące lub też usuwające go, jednak one również nie działają błyskawicznie. Żeby zabieg pomógł, należy powtórzyć go kilka razy. Niestety, może to być uciążliwe, a czasami także bolesne, a dodatkowo też, związane jest z naprawdę sporym wydatkiem. Stąd też, zanim postanowimy skorzystać z zabiegu, warto wypróbować alternatywne metody na pozbycie się problemu.

Domowe sposoby na cellulit
Istnieje sporo sposobów na cellulit, które mogą być wykonane w domu, bez niczyjej pomocy. Jednym z najskuteczniejszych jest wcieranie w miejsce na skórze, w którym występuje cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać po zanużeniu się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a ponadto bardzo tania. Jedyne co jest potrzebne, to wanna z ciepłą wodą oraz trochę soli morskiej. Metoda ta jest efektywna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w nasmarowanym miejscu krąży znacznie szybciej, dzięki czemu cellulit staje się coraz mniej widoczny.
Innym naturalnym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest zbliżona do tej, która wykorzystuje sól, jednak w tym przypadku „zabieg” jest nieco bardziej skomplikowany, bowiem wykorzystuje się więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, trzeba pomieszać z miodem, a do mieszanki dobrze jest dodać też olej winogronowy a także masło migdałowe. Skórę należy najpierw lekko zwilżyć, a później wmasować w nią przygotowany peeling.
Ponadto, w usuwaniu cellulitu przydatne mogą być fusy kawowe. Fusy wciera się w skórę po połączeniu z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, sprawia, że skóra staje się o wiele gładsza.
Ponadto, istnieją również inne, nieco mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne może być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Co prawda nie jest to zbyt smaczne, jednak naprawdę warto spróbować, żeby zredukować cellulit. Innym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który należy wykonywać systematycznie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się przykładowo rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.
Nie jest prosto zlikwidować cellulit, jednakże wytrwałość i determinacja zazwyczaj gwarantują sukces.