Jeżeli kalkulator bmi wykazał, że masz nadwagę lub jesteś otyły to znaczy, że nadszedł czas zarzucić użalanie się nad sobą tylko sobie przyjść z pomocą. Nadwaga i otyłość to problem, z którym boryka się naprawdę wiele osób, z tego powodu na pewno nie będziesz z tym sam. Im szybciej zrzucisz zbędne kilogramy i zaczniesz dbać o to, co spożywasz, tym z lepszym skutkiem zniwelujesz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas pragnie żyć jak najdłużej i w jak najlepszym zdrowiu, nieprawdaż? Dlatego dobrze w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Natychmiast.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podwalina dla właściwego działania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie niezbędne substancje odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec kości oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie działało tak jak powinno, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na dobrym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna porcja warzyw, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niekorzystnych dla zdrowia tłuszczy trans. Już te modyfikacje spowodują, że będziemy czuć się dużo lepiej w swoim ciele.

Wysiłek fizyczny
Zamiast siedzieć przed komputerem i płakać nad swoją dolą – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która przynosi nam najwięcej przyjemności. Może to być jazda na rowerze, basen, spacery z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Ważne, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Powiedzenie, że aktywność to tylko odchudzanie jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – radość!

Uczmy się
Nie każdy z nas ma dobre podwaliny wiadomości o człowieku i funkcjonowaniu jego ciała – nic straconego, doszukujmy się sami. Przeglądajmy artykuły, oglądajmy programy popularnonaukowe, poznawajmy teorię autorytetów – ta wiedza przyda nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!